Міжнародна співпраця кафедри журналістики

Викладачі кафедри журналістики під керівництвом завідувача цієї ж кафедри, професора Олександра ХОЛОДА, започаткували спільні заходи з трьома спорідненими кафедрами. Нове фахово-навчальне й навчально-наукове товариство об’єднало викладачів, науковців і студентів двох словацьких вишів і двох українських закладів вищої освіти.
Від Словацької Республіки у проєкті беруть участь колеги і студенти кафедри журналістики й нових медіа Університету Костянтина Філософа в м. Нітра (Словацька Республіка), кафедри художньої комунікації факультету комунікації засобів масової інформації Університету св. Кирила й Мефодія в Трнаві (Словацька Республіка). Українські ЗВО представляють викладачі та студенти кафедри журналістики Інституту психології та соціальних наук Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ, Україна) і кафедри журналістики Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У рамках співпраці, у період з 18 березня до 30 квітня 2024 року викладачі кафедр, що беруть участь у проєкті, прочитають 12 лекцій (2 лекції словацькі колеги і 10 лекцій українські колеги) для студентів-журналістів, які навчаються в чотирьох ЗВО двох країн. Одну з перших таких лекцій провела пані Джітка Rožňová, доцентка кафедри журналістики та нових медіа факультету мистецтв Університету Костянтина Філософа в Нітрі . Лекція на тему «Естетика у ЗМІ» проводилась в онлайн режимі 27 березня, до її прослуховування доєдналось більше ста студентів згаданих університетів. Наступного тижня заплановано чергову зустріч в рамках міжнародної співпраці та проведення відкритої лекції професорки кафедри журналістики Ганна МАРЧУК.
Окрім того, у планах – здійснення академічної мобільності для викладачів і студентів учасників проєкту, проведення спільних наукових конференцій і круглих столів, видання колективних монографій тощо.