ПОДІЇ

Щорічно, 17 травня, студенти та викладачі Факультету філології відзначають День вишиванки – свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. Це свято, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбало широку популярність і стало традиційним.

_________________

Факультет філології узяв участь у Дні науки в Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника 

________________________

4 травня у рамках фестивалю “Карпатський простір” (“CARPATHIAN SPACE”) студенти Факультету філології долучилися до національних читань “Ліна Костенко об’єднує”. Цей проект був організований задля об’єднання нації думками та висловами Ліни Костенко та донести основний меседж – українці – сильна нація із непохитною вірою у себе!

___________________

Нещодавно відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей за напрямом «Українська мова, література (з методикою їх викладання)». Захід проходив на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Конкурс відбувався у 2 етапи: перший – рецензування робіт; другий – проведення підсумкової науково-практичної конференції. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт представляла Наталія Дідух – студентка  IV курсу Факультету філології (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Н.В. Мафтин), яка серед 44 учасників із усієї України, за підсумками двох етапів здобула перемогу на  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей за напрямом «Українська мова,  література (з методикою їх викладання)».

__________________

Професор університету, завідувач кафедри слов`янських мов Микола Лесюк презентував 3 травня свою книгу  “Мова чи язик?”. На зустріч з автором видання, яка відбулася в Науковій бібліотеці університету, прийшли викладачі, студенти, представники обласної організації Національної спілки журналістів України.

“Цінність цієї книжки в тому, що вона має практичне значення. Безліч прикладів та випадків мовних помилок, які ми зустрічаємо у повсякденному житті зафіксовано в цій книжці. Авторська праця написана доступно,емоційно та переконливо з точки зору граматики та культури української мови”, –  розпочав зустріч модератор, завідувач кафедри української літератури, професор Степан Хороб.

Книга починається з розділу «Диво наше калинове», де зібрані вислови світових і українських діячів культури, які високо ставлять нашу мову за її евфонічність і музикальність.

«Українська мова дзвінка, дзвінкотюча, як писав Павло Тичина. Вона має дуже багато засобів, завдяки яким стає милозвучною. Я дав цей розділ на початок книги, щоб люди побачили, що є чим гордитися і шанувати”, – розповів автор видання Микола Лесюк. Науковець також зазначив, що у праці «Мова чи язик?» розглянуто найпоширеніші помилки, які трапляються в українському усному та писемному мовленні. У більшості випадків вони зумовлені впливом російської мови, яка  заполонила, зокрема, українські телеканали та радіостанції FM.

«Мова чи язик?» – це цикл етюдів про українську мову. Запропоновані в книзі роздуми про нашу мову, про найбільш вразливі її місця щодо впливу на неї чужої мови були апробовані й озвучені упродовж 2015-2017 років на Івано-Франківському обласному радіо, а також на обласному радіо-FM «Карпати» й отримали чимало схвальних відгуків, а ще більше запитань. Тому в автора виникла ідея зібрати рекомендації щодо вибору правильної мовної форми і видати їх окремою книжкою, яка була б доступна найширшим колам небайдужих читачів.Микола Лесюк зазначив, що книгою можуть послуговуватися не стільки студенти, а й учні, викладачі, вчителі, журналісти, та пересічні громадяни, які дбають про свій культурний розвиток.
Голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран у своєму вітальному слові привітав автора книги Миколу Лесюка з черговим творчим доробком та наголосив на актуальності видання. “Робота, яка зроблена вона неоціненна і сьогодні потрібна, як насущний хліб, ” – наголосив він.

Присутні на зустрічі мали можливість придбати видання «Мова чи язик?» з автографом Миколи Лесюка.

 

____________________

 

20 квітня 2018 року студенти факультету філології відділення богемістики прослухали відкриту лекцію доцента кафедри слов’янської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Даниленко Людмили Іванівни на тему ”Національне та інтернаціональне в чеській фразеології: старожитні й сучасні джерела.”

Лекцію присвячeно фразеології чеської мови в історико-етимологічному та синхронічному аспектах. Увагу було зосереджено на особливостях семантики фразеологічних одиниць, пов’язаних з античними та біблійними джерелами, європейськими іншомовними запозиченнями, сучасною неологікою.

 

________________________

4 квітня, за підтримки Сенату Факультету філології відбувся благодійний майстер-клас із писанкарства. Мистецтву малювання крашанок студентів навчала художниця і дизайнерка Анна Терешкун. До майстер-класу приєдналися не тільки студенти, але й викладачі.

Усі зібрані на благодійному ярмарку кошти передали на лікування онкохворої журналістки Оксани Кваснишин.

 

 

_________________________________

Нещодавно студенти-богемісти Факультету філології у рамках Угоди про співпрацю місячну практику в університеті Палацького (м.Оломоуц,Чеська Республіка). У рамках програми практики студенти відвідали лекції і семінарські заняття із чеської мови, чеської літератури, української літератури, філософії, психології, а також познайомилися зі своїми однолітками з інших країн світу.

Під час проходження практики у вільний час студенти-богемісти відвідали історичні пам’ятки міста, а також взяли участь в організації презентацій національностей, представники яких навчаються в університеті. Студенти розповіли про Україну, її історію і сьогодення, представили її культурні надбання і специфіку, а також приготували національні українську страви.

 

 

___________________________

18 березня 2018 року на факультеті філології відбудеться філологічна олімпіада для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Старшокласники матимуть змогу перевірити власні знання з української мови і літератури, російської мови і літератури, зарубіжної літератури, польської мови і літератури, чеської мови і літератури, а також виконати творче завдання з журналістики.

У рамках олімпіади на усіх учасників чекають знайомства з професорсько-викладацьким складом факультету, квест-марафон “Сесія” та знайомство з студентським активом факультету.

Початок заходу: 10:00 год.

Місце проведення: гуманітарний корпус університету( вхід з вул.Чорновола), ІІІ поверх, ауд. 305.

 

 

__________________________

6 грудня 2017 року з ініціативи кафедри слов’янських мов факультету філології студенти-полоністи організували та провели в приміщенні громадського ресторану “Urban Space 100” Свято Миколая за польським звичаєм.

Власне, у цей день у  Польщі відзначають Свято Миколая. З цієї нагоди викладачі кафедри слов’янських мов разом зі студентами провели святкову програму. Ініціатором заходу виступила старший викладач кафедри Саманта Бусіло. На вечорі були присутні не тільки студенти-полоністи, але й мешканці міста, які з цікавістю спостерігали за дійством.

Святкова програма складалася з кількох частин. Спершу був новорічний святковий квіз про Святого Миколая, в якому змагалися чотири команди  (за кожну правильну відповідь на питання команда отримувала солодощі). Потім студенти виконували колядки польською мовою. Далі викладачі кафедри роздали студентам своєрідні передбачення та побажання, які склали з крилатих висловів польських поетів. На завершення свята відбувся майстер-клас з виготовлення новорічних листівок і ялинкових прикрас.

Варто зазначити, що подібні свята кафедра слов’янських мов організовує неодноразово в межах університету, а от для жителів Івано-Франківська – це вперше був проведений такий захід. І організатори, і учасники отримали велике задоволення та чудовий настрій від свята.

0812.jpg

 

0813.jpg

 

0816.jpg

 

   _____________________

Студенти та викладачі кафедри журналістики сьогодні взяли участь у дискусії з питань безпеки журналістів за участю голови Національна спілка журналістів України (НСЖУ) Сергія Томіленка, керівника проектів Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ніколя Ебнотера (Відень) та медіаюриста, виконавчого директора ГО «Платформа прав людини» Олександра Бурмагіна (Київ).