ХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З ПОЛЬСЬКОЇ ОРФОГРАФІЇ

18 листопада 2017 року на базі Прикарпатського національного університету відбувся ХІІІ Всеукраїнський конкурс з польської орфографії під патронатом посольства Республіка Польща. Традиційно захід спільно провели Центр полоністики та Факультет філології. Голова журі конкурсу – професор, доктор габілітований Ельжбета Скорупська-Рачинська, ректор Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Респубілка Польща). Почесним гостем конкурсу була радник Посольства Республіки Польща в Україні з питань освіти пані Емілія Ясюк.

Урочисто відкрив захід вітальним словом ректор університету, професор Ігор Цепенда. Він з приємністю зазначив, що проведення конкурсу з польської орфографії в стінах Прикарпатського національного університету стало доброю традицією і побажав студентам успіхів.

Цьогоріч в конкурсі взяли участь студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Чернівецького національного університету  імені Юрія Федьковича, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Кам’янець-Подільського національного університету ім. Огієнка, Дрогобицького державного педагогічного університету.

За результатами оцінювання призерами конкурсу стали: 1 місце – Аліна Александрова, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка; 2 місце – Ольга Будзак (Київський національний лінгвістичний університет) та Микола Стецюк (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича); 3 місце – Максим Федорук (Східноєвропейський  національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк)), Христина Гарват (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) та Юлія Кулінська (Черкаськи національний університет ім. Б.Хмельницького).

Призери конкурсу були нагороджені дипломами та отримали цінні подарунки – ноутбуки та планшети. Після завершення конкурсу всі учасники побували в екскурсійній поїздці в м.Яремче.