Професор Ігор Козлик прочитав онлайн-лекцію для магістрантів КНУ імені Тараса Шевченка

Сьогодні, 8 лютого 2024 року, о 9 год. 50 хв. доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Ігор Козлик прочитав онлайн-лекцію магістрантам-філологам І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Лекція була присвячена постаті доктора філологічних наук, професора, академіка НАН України Дмитра Сергійовича Наливайка (1929–2023) та його ролі у формуванні фахової сфери сучасної української літературознавчої компаративістики. У полі зору лектора були актуальні проблеми українського літературознавства, а також вищої філологічної освіти, тематизовані крізь постать видатного українського вченого.

На лекції також була презентована нова книга професора Ігоря Козлика «Академік Дмитро Наливайко: Сповідь на тлі поглядів ззовні», яку професор Галина Сиваченко з Києва ідентифікувала як жанр кіномонографії.

Аудиторія налічувала 43 особи, серед яких також були доктор філологічних наук, професор Людмила Грицик (КНУ імені Тараса Шевченка, організатор заходу), доктор філологічних наук, професор Галина Сиваченко (Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Київ), доктор філологічних наук, професор Марія Моклиця (Волинський національний університет імені Лесі Українки, Луцьк), дочка академіка Д.С.Наливайка, кандидат філологічних наук, доцент Наталія Білик (КНУ імені Тараса Шевченка), кандидат філологічних наук, доцент Тамара Ткачук (ПНУ імені Василя Стефаника, Івано-Франківськ), кандидат філологічних наук, доцент Данило Рега (ПНУ імені Василя Стефаника, Івано-Франківськ), а також наукова спільнота ЧНУ ім. Юрія Федьковича (м. Чернівці).

На завершенні заходу було висловлене побажання щодо необхідності розвитку цілеспрямованої співпраці між фахівцями КНУ імені Тараса Шевченка та інших українських вишів.