Вітаємо завідувача кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства, професора Ігоря Козлика з виходом у світ нової книги

Сьогодні, 6 лютого 2024 року, минає рік з дня смерті видатного українського вченого-гуманітарія, фундатора української літературознавчої компаративістики, доктора філологічних наук, професора, дійсного члена НАН України Дмитра Сергійовича Наливайка (1929–2023).

З цією датою пов’язана нова книга доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Ігоря Козлика «Академік Дмитро Наливайко: Сповідь на тлі поглядів ззовні», створена на основі його однойменного документального фільму, прем’єра якого відбулася 29 березня 2016 року у Києві в Культурно-мистецькому центрі Національного університету «Києво-Могилянська академія» (див.: https://www.youtube.com/watch?v=Te3XxjFy2mo ).

Книга вийшла під грифами Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника МОН України.

Про Дмитра Наливайка розповідають знані постаті в українському гуманітарному просторі, зокрема Леся Воронина, Іван Драч, Микола Жулинський, Олександр Ковальчук, Наталія Мазепа, Павло Михед, Марія Моклиця, Володимир Моренець, Ганна Павленко, Дмитро Павличко, Вадим Скуратівський, Микола Сулима й ін.

Фільм і книга – це, звісно, різні жанри, тобто різна гра. Тому вони не тільки не дублюють, а й не відміняють права на існування одне одного, і, володіючи своєрідністю, перебувають у стосунках взаємодоповнюваності.

Книгу у форматі PDF можна безкоштовно завантажити для прочитання тут:

ЗМІСТ

Post scriptum ………………………………………………………………………..172

Додаток.

Лекція проф. Д.С. Наливайка у Національному

університеті «Києво-Могилянська академія» на тему:

«Марсель Пруст та його роман „У пошуках втраченого

часу”» (2003) ………………………………………………………………………..175

Покажчик імен ……………………………………………………………………..203

Книгу у форматі PDF можна безкоштовно завантажити для прочитання тут: