Професор Микола ЛЕСЮК прочитав лекції для україністів Чехії

20 – 24 березня завідувач кафедри слов’янських мов Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  доктор філологічних наук, професор Микола Лесюк перебував в  Університеті Палацького в Оломоуці (Чехія), де в рамках програми ERASMUS  прочитав кілька лекцій з української мови для студентів та викладачів цього навчального закладу. Студенти із задоволенням прослухали лекції на теми: “Українська мова в оцінці зарубіжних і вітчизняних мовознавців, письменників та діячів культури”; “Фонетичні особливості української мови. Засоби створення евфонічності (милозвучності) української мови”;  “Мовна політика в Україні. Багаторічна боротьба за існування української мови та за її утвердження в усіх сферах сучасного суспільного життя”. У приватних розмовах зі студентами порушувалися й інші питання, що стосувалися української мови як однієї зі слов’янських мов. Проф.Микола Лесюк разом із професором нашого університету Степаном Свораком, крім виступів у студентських авдиторіях, мали авдієнцію у мера міста Оломоуць, де мали можливість подякувати чеській громадськості за допомогу  Україні в російсько-українській війні. Як стверджує проф. Лесюк, такі зустрічі дуже потрібні студентам, які вивчають україністику в Чехії. До речі, одночасно з проф. Лесюком там виступала з лекціями перед студентами і проф. Іванна Девдюк із кафедри світової літератури та порівняльного літературознавства нашого університету.

Автор матеріалів: кафедра слов’янських мов ПНУ