ПРО ФАКУЛЬТЕТ

 

Факультет філології один із найстарших факультетів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2015 році Факультет відсвяткував своє 75-річчя, підготувавши за цей період понад 15 тисяч висококваліфікованих фахівців-філологів.
Факультет філології є потужним науковим осередком. На шести його кафедрах працюють 75 штатних викладачів, з них – 14 докторів наук, 50 кандидатів наук.

Факультет філології готує бакалаврів і магістрів за спеціальностями філологія і середня освіта (спеціалізаціями “українська мова та література”, “російська мова та література, зарубіжна література”, “польська мова та література”, “чеська мова та література”, “літературна творчість”, “фольклористика”, “прикладна лінгвістика”, “бібліотекознавство”, а також “журналістика” (“видавнича справа та редагування”, “реклама та зв’язки з громадськістю”). Випускники нашого Факультету матимуть змогу працювати викладачами української мови та літератури, російської мови та літератури, зарубіжної літератури, польської мови та літератури, чеської мови та літератури, перекладачами, журналістами, працівниками в ЗМІ, на радіо і на телебаченні.

На базі Факультету філології функціонують три мультимедійні аудиторії, польськомовна та чеськомовна бібліотеки, фільмотеки, методологічна лабораторія з історії літератури, теорії літератури і компаративістики, кабінет методики викладання літератури імені Ю.Султанова, аудиторія із театральною сценою, читальний зал-бібліотека імені Володимира Полєка, діалектологічний кабінет. Факультет філології підтримує тісні зв’язки з багатьма навчальними закладами та науковими установами інших країн.
Зокрема, наші студенти мають змогу проходити стажування у Польщі: Варшавський, Ягеллонський (м.Краків), Ґданський, Жешувський університети, університет імені кардинала С. Вишинського у Варшаві, університет у Ґожові Великопольському; Чехії: Карловий університет (м.Прага), університет імені Масарика (м.Брно), університет Палацького (м.Оломоуц).

Почесними докторами Факультету філології є іноземні академіки НАН України Леонід Рудницький (США), Стефан Козак (Польща), а також Герої України, поети і громадські діячі Дмитро Павличко та Іван Драч, лауреат Нобелівської премії з літератури 2015 року, письменниця Світлана Алексієвич.