Відбувся фінал конкурсу літературного перекладу “Noc tlumaczy” під патронатом Генерального консульства Республіки Польща

30 травня в Івано-Франківську  відбувся фінал конкурсу літературного перекладу “Noc tlumaczy” під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Організатором конкурсу були кафедра слов’янських мов Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (особлива подяка Саманті Бусіло, викладачеві кафедри) та Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.
         Учасників конкурсу привітали Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, проректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Сергій Шарин, декан Факультету філології, професор Роман Голод, Голова журі конкурсу, професор Андрій Павлишин, члени журі Саманта Бусіло, Наталія Ткачик  та Валерій Бутевич.
          Це уже втретє  студенти та випускники полоністики зустрілися, щоб разом читати та перекладати польську літературу в рамках конкурсу “НІЧ ПЕРЕКЛАДАЧІВ”. Цього року це обрані вірші та уривки Збіґнєва Герберта, «Пана Коґіто» –  видатного поета, есеїста, драматурга, письменника світового рівня.
Програмою конкурсу було передбачено:
  • панель дискусій з участю журі конкурсу – Наталії Ткачик, Андрія Павлишина і Валерія Бутевича (присвячена перекладам творів Збіґнєва Герберта, який цього року відзначав би свою 100-річчя);
  • презентація перекладів уривків з есе “Лабіринт над морем” та вибраних віршів Збіґнєва Герберта, виконаних учасниками;
  • вручення нагород Лауреатам.
Серед переможців конкурсу студенти 3 курсу Факультету філології ОП “Польська мова і література та англійська мова” Юлія Левандівська та Уляна Гаврилюк, а також здобувачка освіти 1 курсу ОП “Польська мова і література” Анна Семерова.
Щиро вітаємо лауреатів і бажаємо творчих успіхів у нелегкій праці перекладача!