Студенти-богемісти пройшли міжнародне стажування

Нещодавно група студентів-богемістів вкотре пройшла стажування у Чехії. Цього разу студенти проходили практику в Університеті Палаьцокого, який розташований у м. Оломоуц. Ми поспілкувалися із студентами, які повернулися із практики й ось що вони говорять про отриманий досвід: “Нещодавно наша група мала можливість пройти стажування у чеському університеті м.Оломоуця. Для нас це був неймовірно корисний досвід, адже, окрім безпосереднього контакту з носіями мови, ми мали змогу вдосконалювати свої навики перекладу. Ми відвідували пари на факультетах україністики та богемістки (переклад художнього/спеціалізовано тексту; лексикологія чеської мови; постмодерністична література, усний переклад спеціалізованої літератури, чеська мова для іноземців та ін.). Вразив нестандартний підхід викладачів до пояснення нового матеріалу із використанням мультимедії та цікавими завданнями для студентів, аби потім разом на парі усе скомбінувати у цілісне поняття. Також цікава деталь: на дверях кабінету кожного з викладачів висіла таблиця з розкладом консультаційних годин. Тобто студент міг безпосередньо зустрітися з тим чи тим професором у конкретно визначений час та день. А в п’ятницю проводили пари теж здебільшого консультаційного характеру, де студенти мали змогу у формі діалогу з викладачем краще підготуватися до семінару. Фактично кожного тижня у місті відбувалася культурна атракція. Так, ми побували на фестивалі ілюстрацій, де молоді художники-графісти, презентували свої роботи. Все можна було відчути  на дотик, а якщо якась робота (футболка,книга,листівка, значок тощо) вже дуже сподобалася, то її можна було придбати. Ще чехи, як виявилось, великі театрали і у деякі дні студенти могли вільно відвідувати вистави.

Загалом, ця поїздка була доволі вдалою: ми почерпнули щось нове у підході вивчення мови, а ще розширили свої знання з історії та культури Чехії і, звісно, куди ж без нових знайомств”.